Jaunumi Galerija Par mums Kontakti
Jaunumi
· Aplūkot visus jaunumus

18.06.2013 - Pirmās senioru grupas Ventspilī uzsāk Pies


Pirmās senioru grupas Ventspilī uzsāk Pieslēdzies, Latvija! datorapmācībasVentspilī datorapmācības uzsāk Lattelecom sociālās iniciatīvas Pieslēdzies, Latvija! dalībnieki. Ventspils Digitālajā centrā šobrīd jau noformētas divas apmācību grupas ar iedzīvotājiem no 50 gadu vecuma. Savukārt 2012. gadā pilsētā un novadā kopumā tika apmācīti vairāk nekā 130 seniori. Apmācības latviešu un krievu valodas plūsmās norisināsies līdz pat novembrim, un tām pieteikties aicināts ikviens interesents no 50 gadu vecuma.
„Latvijā ir ļoti aktīva vecākā paaudze, kas labprāt apgūst jaunas zināšanas un mūsdienīgas tehnoloģijas. Tam par pierādījumu kalpo arī lielā senioru aktivitāte projektā Pieslēdzies, Latvija! – šobrīd apmācībām no visas Latvijas pieteikušies jau vairāk nekā 4500 iedzīvotāju,” ar gandarījumu uzsver Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
Ventspils Digitālā centra pārstāve Gunta Blumberga norāda: „Projektā piedalāmies jau otro gadu un esam saņēmuši lielu atsaucību. Senioru vidū bieži vien tieši naudiņa ir šķērslis, kādēļ datorprasmes netiek apgūtas, tādēļ priecājamies, ka ir šāds bezmaksas projekts. Liels ieguvums šogad ir attīstītā trīs līmeņu mācību programma. Ventspils Digitālajā centrā piedāvājam veikt arī maksājumus interneta bankā, bet sākotnēji seniori bija nedroši par šāda pakalpojuma izmantošanu. Pateicoties šiem kursiem viņi jūtas daudz drošāk un tagad jau izmanto iespēju paši publiskajā zonā darboties ar datoriem.”
Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un senioru vajadzībām, šogad būtiski papildināts mācību saturs, piedāvājot trīs līmeņu apmācības atbilstoši dalībnieku līdzšinējai pieredzei un prasmēm. Trešā līmeņa mācību programmu plānots licencēt pašvaldībās, lai pēc sekmīga pārbaudes darba nokārtošanas dalībniekiem izsniegtu sertifikātu, ko iespējams uzrādīt turpmākajās darba gaitās. Šogad arī darbību uzsāk Pieslēdzies, Latvija! atbalsta tālrunis – zvanot pa tālruni 67201777, Lattelecom speciālisti senioriem sniegs konsultācijas par datora lietošanas pamatiem.
Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat novembrim
Bezmaksas datorapmācībām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822, aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv vai piesakoties pie pasniedzējiem. Līdz pat novembrim visā Latvijā notiks apmācības latviešu un krievu valodas grupās, kas tiek komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai.
Pirmais apmācību līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.
Par projektu
Lattelecom projekts „Pieslēdzies, Latvija!” tiek īstenots kopš 2008.gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau desmit tūkstoši senioru. Šogad datora lietpratēju skaitam plānots piepulcināt vēl septiņus tūkstošus cilvēku, lai līdz valsts simtajai gadadienai Latvijā būtu vismaz 30 tūkstoši cilvēku, kas pārvarējuši digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrējušies informācijas sabiedrībā.
Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes, Kultūras ministrija, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.
 

 
PAR MUMS JAUNUMI GALERIJA KONTAKTI
©2008 Visual Studio